img
Homeopatie
Psychoterapie
Integrativní masáže
Reiki
Pomoc s porodem a otěhotněním
Semináře & Kurzy
Blog
 

ikona

Blog

ikona
Jsme úplní a celí? Málokdy. Co nám chybí? - Pokládáme si tuto otázku, která je i titulem knížky o vitamínech a minerálech, nejde jen o tyto stavební prvky. Měli bychom si ji klást, než přijde chvíle, kdy už nám něco chybí tak moc, že tělo "vadne".
Přišlo jaro a s ním chuť do všeho se více vrhnout a více akcí „strhnout“ a stihnout. A k tomu potřebujeme energii, které bývá po zimě méně než bychom si přáli. A proto je další kapitolou pro omlazení a regeneraci našeho těla, po očistě střev, pomoc játrům a žlučovým cestám.
Důležité jsou myšlenky a slova, která používáme a zapisujeme si je do vědomí i nevědomí. Naše přesvědčení tvoří myšlenkové modely. Pokud si stěžujeme, potvrzujeme něco, co nechceme.
Poznámky z knihy „Sídlo duše“, Gary Zukav.
Moc a vnější síla – získává se, ztrácí se, koupí, ukrade, zdědí, předá...A někdo jiný ji přitom ztratí. Důsledkem je násilí, destrukce a výrazem jsou i instituce (sociální, ekonomické, politické). Chápeme moc jako majetek několika jedinců, jimž se ostatní obětují. A symbolem vnější moci jsou peníze. Kdežto vnitřní síla miluje všechny formy života, nesoudí, vidí smysl ve všem. Bohatý a naplněný život je pak ve spojení a spolupráci s celým světem. Vnitřní síla čerpá z nejhlubšího zdroje naší bytosti. Evolucí je zde cesta k vnitřní síle. A k mnoha-smyslovému člověku, který využívá všech schopností své bytosti. Mnoha-smysloví učitelé probouzejí touhu po poznání pravdy.
Výtah z knihy – Pravda o mléce – jak ji potvrzuje věda (Jarmila Průchová a kol.)
Geneticky a vývojově jsme jako lidé savci a každý druh savců je nejprve závislý na krvi své matky, pak na jejím mléce. Lidské geny, DNA jsou nastaveny na mléko lidské a pokud použijeme mléko kravské, je vývoj buněk ovlivněn jiným než lidským směrem. Mléčná strava může poškozovat různé orgány, zejména žlázy s příbuznou strukturou mléčným žlázám.
Báseň
V rámci regenerace jsou, kromě zvýšeného příjmu minerálů z drcených vaječných skořápek (bio) a potírání dásní a kořenů extraktem z kostivalu, výborně využitelné různé metody, jako je homeopatie, reflexologie, akupunktura (každý zub souvisí dle čínské medicíny s určitými orgány těla, reflexologicky jsou plošky zubů na prstech nohy dobře masírovatelné, i trojklanný nerv, který nás trápí často při stresu a nachlazení), lymfatické masáže. A k prohlubujícímu psychologickému zamyšlení doporučuji knihu: Michéle Coffin - "Co o nás prozrazují zuby".
Výtah z knihy – Peter Jentschura, Josef Lohkamper
Základní funkce látkové výměny člověka (jakož i jinde v přírodě) musejí být v rovnováze. Patří k nim správné hospodaření s vodou, elektrolyty, kyselinami, zásadami. Člověkem proudí ve střídajícím se rytmu kyseliny a zásady. S ph hodnotou krve 7,35 – 7,45 jsme zásadité bytosti. Když se podíváme do přírody najdeme velký problém v překyselení zelených a obdělávaných ploch. V jezerech s ph 5 umírají ryby... Správný poměr mezi kyselinami a zásadami řídí dýchání, krevní oběh, trávení, vylučování, obranyschopnost, tvorbu hormonů aj.
V období zimy se ocitáme v době klidu, zastavení, ticha, čase, kdy se noříme – jako do hlubokých vod – do nitra své podstaty. Plně uchopujeme svůj potenciál zevnitř našeho bytí, soustředíme síly, objevujeme i nové věci. V zimě vládne přírodní element vody – ať už v jakékoliv podobě.

MAZEL znamená v hebrejštině osud, překládá se i jako štěstí (bisal mazl=trocha štěstí). A osud v Talmudu znamená, že "vše je v rukou Božích,kromě naší úcty k němu".
Hmota může narušit víru, je však zároveň jediným rozměrem, kde se víra může objevit.