img
Homeopatie
Psychoterapie
Integrativní masáže
Reiki
Pomoc s porodem a otěhotněním
Semináře & Kurzy
Blog
 

ikona

Péče o zuby

ikona

V rámci regenerace jsou, kromě zvýšeného příjmu minerálů z drcených vaječných skořápek (bio) a potírání dásní a kořenů extraktem z kostivalu, výborně využitelné různé metody, jako je homeopatie, reflexologie, akupunktura (každý zub souvisí dle čínské medicíny s určitými orgány těla, reflexologicky jsou plošky zubů na prstech nohy dobře masírovatelné, i trojklanný nerv, který nás trápí často při stresu a nachlazení), lymfatické masáže. A k prohlubujícímu psychologickému zamyšlení doporučuji knihu: Michéle Coffin - "Co o nás prozrazují zuby".

 

  Z homeopatik se mohou krásně využívat: Jahoda (Fragaria), Azadirachta indica (aneb tzv.nimba, strom, z něhož prášek je výborný i na čištění), Arnica, Symphytum (to je kostival, který se hodí i jako homeopatikum), Ledum palustre (rojovník bahenní,podobně jako Arnica na hojení s krvácením a otoky), Calcarey - vápníky (C.carbonica, phosphorica, fluorica), Silicea (křemík). Můžou se udělat směsi z nižších potencí (jako 5,9,15,30 CH) dle převažujících problémů a typu člověka. K tomu je samozřejmě ideální, aby měl dotyčný homeopatikum vysoké potence (200 CH a výše) na svůj současný duchovně-psychický stav.

 

   Kromě v dokumentu uvedených bio skořápek můžeme minerály pochopitelně doplňovat ostatními přírodními prostředky. Já mám např. ráda koloidní formu směsi mnoha prvků (je výborně vstřebatelná), které doporučuji při těžších nemocech, těhotným apod., zelené potraviny atd. A kromě toho je dobré i provádět péči o náš trávicí trakt (jako jsou výplachy, půsty, různá čištění.., aby se vše-nejen kvůli zubům , dobře přijímalo). 

 

  Co se týká fluorizovaných a chemických past: diskusí na téma fluorizace a chlorování je spousty.
Pravda je, že jak víme s homeopaty, větší míra a časté přijímání čehokoliv nás vždy ovlivní na fyzické i psychické úrovni. Existují známé psychologické obrazy, které s fluorem a chlorem souvisejí. I pozorování lékařů (nejen homeopatů) potvrzují skvrnitost zubů, lámavost kostí, spolu s často přidávaným hliníkem dále autismus, opožděný nebo narušený vývoj mozku, nespavost,
bolesti břicha, zácpu, poruchy činnosti štítné žlázy, šišinky, předčasnou pubertu, snižování hořčíku a vápníku v krvi atd. Přírodní fluor je např. právě v arnice, kostivalu, kontryheli, řebříčku, měsíčku, plodech šípku. Také v čaji. Fluorid sodný se uvádí jako karcinogen (mozek, nervy, ledviny) s vlivem na naši vůli a schopnost "prosadit se".

 

  Zubům také neprospívají některá atb (dříve to býval hlavně tetracyklin).
K přírodnímu čištění můžeme dobře používat - kromě koupených přírodních past - i své prášky a bylinky.
  Příklady: sůl(také nejlépe kvalitní, co nejméně chemicky aj. upravovaná) a jedlá soda, výše zmíněná nimba. Recepty směsí: pomlít  - šalvěj, jíl, dubová kůra, eukalyptus, bobkový list, jehličí (borové i jiné stromy, jalovec), křída, soda, pepř, list jahody, třešně. Můžeme používat řadu rostlin: i pšenice, žito, oves, mateřídouška, heřmánek, list višně, šišky borovice, dubové listí, echinacea, třezalka, měsíček, šišky olše, skořice, hřebíček, plody jalovce, zázvor, koriandr, kurkuma, kopřiva, kardamom, badyán, kořen slézu...Dle účinků, které chceme podpořit. 
  Z čajů se doporučuje zelený.

 

Při zánětech dásní: přeslička, máta, šalvěj, propolis (vyplachovat nálevem, potírat). Ústní protizánětlivá voda např.: měsíček (1 díl) , šalvěj (2 díly), heřmánek (1 díl), i myrta se dává.  Tato tinktura je z 60% lihu (nejlépe) - 2 týdny roztok protřepávat 2x denně, na teplém místě a pak slít a uzavřít ve skle. Na kloktání a masáže dásní ředit pak. Dobré jsou také tinktury a potírání z echinacei, netřesku, aloe... Na zánět okostice (stavy, které např. zubaři vrtají a plombují) i čerstvý celer nebo brambora ke kostivalu. Na paradentózu:  šalvěj dubová kůra, truskavec, měsíček. I čerstvá šťáva z červené řepy. (Obecně - pokud chceme z bylin nejvíce získat, doporučuje se nechat přes noc macerovat ve vodě, pak uvést k varu a louhovat 20-30 minut). A odvary pak vyplachovat, potírat apod. Na bolest: např.hřebíček, čerstvý česnek, byliny uklidňující jako čaje (kozlík, třezalka, meduňka...).Na potíže s trojklanným nervem i plody bezu (sirup, kompot, šťáva), řebříček, mateřídouška, divizna, jitrocel. Čaj po trhání např.: šalvěj, yzop, kozlík, divizna, jitrocel, hřebíček (silný odvar). K bělení zubů jsou ovoce - citron, jahody aj.
 
        Užívejte si příjemného kousání.