img
Homeopatie
Psychoterapie
Integrativní masáže
Reiki
Pomoc s porodem a otěhotněním
Semináře & Kurzy
Blog
 

ikona

Pomoc s otěhotněním, těhotenstvím a porodem

ikona

Ženám (a jejich miminkům) v období těhotenství a porodu může výrazně pomoci reflexologie, homeopatie, reiki a aroma - masáže.

Reflexologické masáže odstraňují blokády bránící otěhotnění, posilují tělesné orgány, zvyšují obranyschopnost, uvolňující cesty energetické i fyzické komunikace mezi orgány a částmi našeho těla a psychiky. Pracuje se i s lymfatickým a hormonálním systémem na jejich vybalancování a čištění těla s duší. Upravují se činnosti endokrinních žláz (vaječníky, štítná žláza, nadledvinky, podvěsek mozkový), ovlivňují alergie. Lze odstraňovat různé potíže vyskytující se také během těhotenství - fyzické, jako jsou třeba otoky, problémy s trávicím systémem, psychické - emoční, vedoucí k odstranění stresu.

Prožít šťastné těhotenství, porod i další dny, by mělo být přirozeným pravidlem ve společnosti, kde k tomu máme všechny prostředky. Přesto to tak nebývá. Aby se toto krásné období odehrávalo harmonicky, zdravě, spokojeně, je tu k dispozici řada přírodních prostředků: masáže, bylinky- aromaterapie, homeopatie, relaxace, cvičení, práce s psychikou zaměřující ji na láskyplné, radostné, pozitivní myšlenky.

 

Těhotenství je pro každou ženu období plné změn (tělesných, hormonálních, emocionálních, duchovních…). Některé mohou vést za hranici zdravé harmonie (křečové žíly, zácpa, větší změny krevního tlaku, přehnané zadržování tekutin v těle…). V psychice se mohou radost a nadšení střídat s úzkostí a strachem.Je potřeba větší podpora a péče ze strany partnera, rodiny, ale i zkušené profesionální péče. Láskyplné myšlení a prostředí se promítne do narození spokojeného, zdravého děťátka.

 

Vytváření zdravého, silného pouta mezi maminkou a děťátkem probíhá velice dobře prostřednictvím doteků, vůní, relaxace, zpívání. Masáže plní nezastupitelnou roli v péči o maminku i potomka. Oba je zakusí a prožijí společně, po porodu pak maminka pokračuje s masírováním v rámci ostatní péče o miminko. Před porodem jsou prospěšné pro jeho hladký průběh, po něm pak urychlí hojení a zmírní výkyvy nálad a podporují i kojení. Vytváříme nové lidské bytůstce pocit bezpečí a stability ve velikém světě, do kterého se narodila. I v období po porodu je velmi důležitá podpora a masáže maminky. Jak pro fyzické zotavení, tak pro uvolnění a odplavení nepříjemných emocí.

 

Kde je potřeba zvládnout větší problémy (fyzické i psychické), zvláště při a po porodu, hraje nezastupitelnou roli homeopatie. Usnadní porod, potíže s kojením, uklidní nervozitu z nové životní situace. S homeopatií můžeme řešit nejrůznější zdravotní i psychické potíže dospělých i dětí, těhotných i miminek, včetně ještě nenarozených či novorozených. Homeopaticky můžeme například zpracovávat problémy bránící otěhotnění, i případy, kde jiné prostředky selhaly. V tom případě se jedná o hloubkový pohovor, ve kterém se rozebírá celkový psychologický i tělesný stav podrobně. Často bývá překážkou otěhotnění předchozí užívání antikoncepce, a to se dá odblokovat. Homeopaticky léčíme různé potíže vyskytující se v průběhu těhotenství (nevolnosti, nechutenství, poruchy hladin cukru, hrozící příznaky gestózy, nebezpečí předčasného porodu, nevhodné polohy plodu k porodu, krvácení, potíže po amniocentéze - i podpora a uklidnění psychiky atd.). Homeopatika se mohou podávat také během porodu pro jeho hladký průběh. K tomu slouží tzv. konstituční lék i akutní homeopatika, které lze mít s sebou po ruce a tatínek či dula je mohou podat. Pro rychlé a úspěšné zahojení po porodu se například často dává Arnica. V šestinedělí můžeme podporovat kojení (či později u starších dětí pomáhat s odstavením), zmírňovat bolesti bříška miminek, neklidný spánek apod. Maminkám lze pomoci i s vypjatými emocemi (včetně hrozící laktační psychózy).

 

Péče v období těhotenství a porodu vytváří harmonickou rodinu zvládající životní změny s láskou a optimismem.